Tancujeme pre Dobrého anjela

CVČ Dubinka v Novej Dubnici usporiadal už 5. ročník koncertu Tancujeme pre Dobrého anjela v kine Panorex.

Dobrý anjel je nezisková organizácia ktorá pomáha rodinám s deťmi, kde otecko, mamička alebo ich dieťa trpí na rakovinu alebo na inú zákernú chorobu, napr.: detskú mozgovú obrnu, cystickú fibrózu, chronické zlyhanie obličiek, svalovú dystrofiu Duchenne, Downov syndróm a kde táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze.

Každoročne sa na tejto akcii, v Novej Dubnici, pre Dobrého anjela, robí dobrovoľná zbierka pre takto postihnutých spoluobčanov, našich spoluobčanov. Do dňa koncertu sa vyzbieralo už 999 €. Tento rok to bolo 239 €.

Ako vďaku za túto sumu sa členia súborov a krúžkov a ich cvičitelia, či tréneri odvďačili návštevníkom krásnymi vystúpeniami detí od 1 roka až po takmer najstaršie tanečníčky, ktoré už zožali rôzne vavríny na súťažiach.

Čo sme mohli vidieť? Návštevníkov na začiatku zaujali Mamičky s deťmi – hudobno–pohybové cvičenia, ktoré pripravili mamičky spolu so svojimi detičkami. Detičky boli vo veku už od 1 roka. Deti cvičili hravou formou za doprovodu detských piesní a riekaniek, pri cvičení využívali rôzne pomôcky ako fit lopty, malé lopty a preliezacie dráhy.

Mini Dance I – tanečný krúžok detí od 3 rokov. Dievčatká nám predviedli krátke tanečné kreácie na detské pesničky.

Gymnastika III – gymnastky predviedli tanec spojený s využívaním gymnastických prvkov

Mladšie baletky ukázali vo svojom tanci základné baletné prvky.

Mini Dance II – tanečný krúžok s deťmi od 5 do 6 rokov zatancoval tanec s dáždnikmi.

Gymnastika II – druhá skupina gymnastiek predviedla cviky s ďalšími gymnastickými prvkami.

Slnečnice – je to skupinka ľudí so špeciálnymi výchovno–vzdelávacími potrebami. Slnečnice zaujali choreografiou na známu pieseň od speváčky Kristíny – Ta ne!

Detský folklórny súboru Dubinka predviedol pásmo „Hry na vrecia“ a následne zaspievali pesničky „Naše Dubnické“

Paťka a Radka – duo prišlo s tancom s ktorým reprezentovali CVČ aj na súťaži Považsko-bystrický pohár.

Dance aerobic – ukázali svoje poňatie dance aerobicu.

Gymnastika I – gymnastické cvičenie s ďalšiu zaujímavou choreografiou.

Star Dance – záver patril najstarším tanečníčkam CVČ, ktoré majú za sebou už niekoľko vystúpení a aj účasť na súťaži v Považskej Bystrici, s ktorej si priniesli aj pohár za 3. miesto. Dievčatá sa počas niekoľkých mesiacov naučili choreografie z tanečných štýlov ako Disco, HIP – Hop, Zumba a iné. V ich tanečných zostavách sme videli rôzne akrobatické kúsky, za ktorými určite stojí veľa námahy. Pozreli sme si ďalšiu hip-hopovu choreografiou.

Zostáva nám tešiť sa na 6. ročník

Fotogaléria: i-novinky6.webnode.sk/fotogaleria/tancujeme-pre-dobreho-anjela/

Video: www.youtube.com/watch?v=9JrCkoQvIDE&feature=youtu.be